Lizak policyjny, czyli jak powinna przebiegać prawidłowa kontrola drogowa?
Praktycznie każdy kierowca, który prawem jazdy cieszy się od kilku czy kilkunastu lat, przynajmniej raz w życiu został zatrzymany na tzw. kontrolę drogową. Czym jest lizak policyjny i co jeszcze jest ważne podczas takiej kontroli.
2021-01-04, 11:50

Lizak policyjny, czyli kontrola drogowa

Nigdy nie byłeś zatrzymany przez policję? Sprawdź jak powinna zostać przeprowadzona rutynowa kontrola drogowa!

Procedura kontroli drogowej

Na rutynową kontrolę drogową może zostać zatrzymana każda osoba prowadząca samochód lub inny pojazd. Policjant w mundurze może zasygnalizować nam konieczność zatrzymania się poprzez ruch ręką lub wykorzystując do tego specjalny lizak policyjny. Po zatrzymaniu pojazdu w wyznaczonym przez funkcjonariusza miejscu, nie możemy rozpinać pasów bezpieczeństwa, ani opuszczać samochodu. Co ważne mamy prawo wymagać od podchodzącego do nas policjanta (szczególnie nieumundurowanego) aby wylegitymował się.

Lizak policyjny i inne szczegóły, na które warto zwrócić uwagę

Podczas zatrzymania na rutynową kontrolę drogową warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pierwszym z nich jest oczywiście wspomniany już lizak policyjny, którym funkcjonariusz daje nam znak aby zatrzymać prowadzony pojazd. Drugim jest stojący przy drodze radiowóz. Sprawdź czy na pewno jest odpowiednio oznakowany. Trzecim, jest mundur policjanta, a także jego dokumenty.

KONTAKT / AUTOR
Sortmund
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.